Fuar Catering Fiyatları

  • 25 Aralık 2018
  • By Admin: admin
  • Comment: 0

Fuar catering hizmeti fuara katılacak olan firmaların fuar öncesi iyi bir araştırmadan sonra almaya karar verdikleri bir hizmettir. Fuar catering için firma fuardan beklentisini düşünerek bu hizmeti ya dışarıdan alır yada kendi imkanlarıyla yapmaya çalışır.

Fuar catering firmaları peki neden bu hizmeti dışarıdan temin eder? Çünkü fuar süresi boyunca enerjisini sadece fuar vesilesiyle kontak kurduğu ziyaretcilerle yapacağı ticaret hacmine harcamak ister. Başka bir konu ile ilgilenmek istemez.

Fuar catering hizmeti firmanın fuar standındaki masa sayısına göre değişkenlik gösterir. Masa sayısı yani fuar standının kurulacağı alanın metrekaresi anlamına gelir. Büyük ve masa sayısının fazla olduğu bir standın gideri daha çok olacağın bu gibi firmalar daha yüksek bir bütce ayırmış olur.

Fuar catering fiyatlarını da standın büyüklüğü ve firmanın fuardan beklentisi belirler.  Fuar catering menüsü çoğunlukla sabit olduğundan menüdeki çeşitlilik artık firmaların önemsediği bir konu değildir.

Fuar catering hizmetinin fiyatı fuarda hizmet verecek fuar ajansı tarafından günlük olarak düzenlenir. 4 gün ile çarpılarak fatura istenirse firmaya yansıtılır.

Genellikle ödeme şekli sözleşme sırasında toplam bütcenin firma tarafından ödenmesi üzerine tasarlanır. Firma fuardan önce fuar ajansına fuar catering bütcesinin yarısını ödeyerek hizmet almaya karar verdiğini göstermiş olur.

Fuar catering fiyatları günlük 400 TL ile 1000 TL arasında masa sayısına, firmanın fuardan beklentisine nadiren de talep edilen fuar servis hostesi sayısına göre de değişkenlik arzedebilir. Fuar catering fiyatlarını fuar ajansları fuar catering paketleri şeklinde sunarlar. Her paketin içeriği farklıdır.

Fuar catering fiyatları ile ilgili bu yazı umarım sizleri aydınlatmış olur.

 

Leave Comments